• Μεγάλα γράμματα
  • Κανονικά γράμματα
  • Μικρά γράμματα

Ὁ Κώστας Κρητικίδης καί ὁ Σὐλλογος Κατοίκων Τσακοῦ γιά τόν ἀείμνηστο Μιχάλη Μιχαηλίδη

E-mail Εκτύπωση PDF

Κώστας Κρητικίδης, Δημ. Σύμβουλος, πρώην Ἀντιδήμαρχος Τεχνικῶν ᾽Υπηρεσιῶν: Με μεγάλη λύπη πληροφορήθηκα τον θάνατο του Μιχάλη Μιχαηλίδη. Τον αείμνηστο Μιχάλη τον γνωρισα το 1982, όταν

ημουν νέος Μηχανικός στο Δήμο. Εχω να θυμηθώ τους αγώνες του και την αποτελεματικότητα του, για την προσάρτηση των Πευκακίων στο Δήμο Αγίας Παρασκευής, για το δίκτυο ύδρευσης με νερό ΕΥΔΑΠ, ώστε να απαλλαγεί η περιοχή απο το δίκτυο Χατζηδάβαρη, για το στρωσιμο με αμμοχαλικο 3Α των λασπόδρομων, για την ενταξη της περιοχής στο σχέδιο, για την καταργηση του σχεδιαζομενου "ΓΕΦΥΡΟΔΡΟΜΟΥ" πάνω απο την οδό Κρήτης, για την Πράξη Εφαρμογής, για την έγκριση της μελετης απορροής ομβρίων όλης της κάτω της Μεσογείων περιοχής (Κοντόπευκο Παράδεισος Πευκάκια), για τον αγωγό της οδού Κλεισθένους, που έλυσε το πρόβλημα των λυμμάτων του Γέρακα, για την πεζογέφυρα στο Γελαδάκι και τόσα άλλα. Για την καθημερινή του παρουσία στα Δημοτικά δρώμενα. Ακούραστος, χαμογελαστός και πάντα φιλικός.Μεθοδικός και αποτελεσματικός. Συμπαραστάτης μου στην θητεία μου οταν ήμουν Αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών. Εκφράζω τα βαθύτατα και ειλικρινή μου συλλυπητήρια στην οικογένεια του. Καλό ταξίδι φίλε Μιχάλη.Θα είσαι πάντα στην καρδιά μας.

Κώστας Κρητικίδης
Δημοτικός Σύμβουλος
Αγίας Παρακευής

«ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΤΣΑΚΟΥ
ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ – ΑΤΤΙΚΗΣ»

Συλληπητήρια επιστολή για τον θάνατο του Μιχάλη Μιχαηλίδη.

Σήμερα,η γειτονιά των Πευκακίων,η πόλη της Αγίας Παρασκευής.νοιώθει φτωχότερη.Εχασε έναν ξεχωριστό φίλο, ένα ξεχωριστό συμπολίτη,που μας δίδαξε πώς είναι να ενδιαφέρεσαι για την γειτονιά,για την πόλη σου,για την ανάπτυξη της συλλογικότητας.Σήμερα αποχαιρετάμε,τον ιδρυτή και για πολλά χρόνια Πρόεδρο του συλλόγου «Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ» των Πευκακίων,Μιχάλη Μιχαηλίδη.
Το Δ.Σ. του συλλόγου κατοίκων Τσακού,εκφράζει την βαθιά του λύπη και τα θερμά συλλυπητήρια στην οικογένεια του.
Θα τον θυμόμαστε πάντα και θα μας ενώνει για πάντα,αυτό το πρώτο λιθαράκι,που εκείνος έβαλε για να αναπτυχθούν στις γειτονιές της πόλης οι συλλογικές δράσεις και προσπάθειες.

ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ.
        Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                     Η ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
       Bασίλης Σαββίδης                 Ιωάννα Κουτσουρά

Add this to your website
Βρίσκεσθε εδώ: Ιερός Ναός Ὁ Κώστας Κρητικίδης καί ὁ Σὐλλογος Κατοίκων Τσακοῦ γιά τόν ἀείμνηστο Μιχάλη Μιχαηλίδη